Urban Decay- Book of Shadows 4

DSC08232

Selam canlar;

Urban Decay haftasına Book of Shadows 4 ile devam ediyorum.

Book of Shadows serisi Urban Decay’in uzun yıllar devam ettirdiği bir seri oldu. Bu palet ise serinin son paleti. Artık Book of Shadows out Vice in… :)

DSC08233

Palet klasik Book of Shadows formunda geliyor. Yani kocaman, hantal bir palet. Dışı sert karton paletin. Üst kısmı açınca kapağın yarısına kadar bir ayna, telefonunuzu koymak için bir yer ve makyaj için fikir veren kartlar çıkıyor karşımıza. Kelebekler ise hoş bir detay olmuş.

DSC08234

Alt kısmı açınca 16 far, 1 eyeliner, 1 minik maskara ve 1 minik Primer Potion Original çıkıyor. USB kablosu dikkatinizi çekti mi bilmiyorum… Far paletinin içinde USB kablosu ne saçma ne gereksiz şey. Vardır bir hikayesi muhakkak ama bu kadar zamandır elimde bu palet bir gün olsun merak edip bilgisayara takmadım. Sanırım şimdiye kadar çıkmış olan en teknolojik far paleti bu :) Eyelinerdan kısaca bir bahsedelim önce. Likit eyeliner olur kendisi siyah renkte. Arkadaşım Buket bayıla bayıla kullandı bu linerı. Ama eyeliner çekme özürlü ben denedim ve başaramadım. Çok ince ama uzun kıldan bir fırçası var. Beni çok zorladı. Bir süre daha gel eyelinerlara devam… :) Maskara ile ilgili detaylı bir yazıyı başka bir Urban Decay haftasında sizlerle paylaşacağım.

DSC08238

Burda farları daha yakından görebilirsiniz. Palette hem doğal hem parlak renkler mevcut. Paletin tek sorunu mat far kıtlığı ki bir zamanlar çok klasik bir durumdu bu Urban Decay paletler için.

IMG_0011

Soldan sağa: Blue Bus, Gunmetal, Cobra, Baked.

Gunmetal oldukça yumuşak ve pigmentli bir kurşun rengi. Baked ise en sevdiğim altın rengi farlardan biri. Elimde kaç tane Gunmetal ve Baked var bilmiyorum… Aslında bir gün oturup saysam… Eğlenceli olabilir :p Blue Bus bu paletteki en büyük hayal kırıklıklarımdan biri. Çok pigmentli değil maalesef. Urban Decay’den daha iyisini beklerdim. Cobra isimli far da daha önce başka bir palette vardı.

IMG_0012

Soldan sağa: Bender, Gravity, Lost, Hijack.

Ben susuyorum resim konuşsun… :) Hadi biraz konuşiim. Bu farların 4ü de oldukça yumuşak ve çok pigmentli. Bu yazıyı yazmam iyi oldu aslında. Biraz daha oynasam bu farlarla iyi olur.

IMG_0015

Soldan sağa: Midnight Cowgirl, Sin, Midnight Rodeo, Crystal

Midnight farları hep simli oluyor. Urban Decay’in simli farlarından çok hoşlanmıyorum. Çünkü o simler hep yüzünüze dökülüyor… Sin palette en sevdiğim farlardan biri. Baya bir oymuşum… Crystal ise paletteki diğer bir hayal kırıklığı. Yapısı çok yumuşak değil maalesef bu farın.

IMG_0019

Soldan sağa: Bust, Missionary, Skimp, Zephyr.

Bu alt sıra bu paleti alma sebebim resmen. Bust en beğendiğim farlardan bu paletteki. Çok özel bir renk bence. Missionary ise resimde şampanya gibi duruyor fakat içinde çok hafif bir taupe luk var sanki. Skimp ve Zephyr özellikle göz pınarlarını aydınlatırken tercih ettiğim bir renk.

 

Bu palet ulta.com ‘da hala satışta. Hemde fiyatı 32 dolara düşmüş. Biz 50 küsüre almıştık.

 

Bugün yetişmiyordu az daha yazı. Teknik aksaklıklarla uğraştım. Umarım hoşunuza giden bir yazı olmuştur. Yarın görüşürüz canlar. Mucx!! ^^

 

hnd

Comments

  1. Merhaba

    Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler
    http://mommyslifetime.blogspot.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 1,215 other followers

%d bloggers like this: