Urban Decay- Smoked Palet

DSC08642

Selamlar;

Urban Decay haftası tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta bol bol far paleti göreceksiniz canlar. Şimdiden kendinizi hazırlayın :)

Günün Urban Decay ürünü Smoked Far paleti olacak.

Urban Decay Naked serisinin popülerliği hepinizin malumu. Serinin ardı arkası kesilmiyor. Marka Smoked paleti çıkarırken de aynı düşünce içindeydi bence ama bu palet hiç tutmadı maalesef.

Smoked palet yukarda gördüğünüz gibi güzel mat bir kutu içinde geliyor.

DSC08680

Paletin dışı karton üzerine kumaş kaplama. Hafif ışıltılı mat siyah bir kumaş bu. Gayet şık duruyor. Palet fermuarlı. Paletin içinde yine iş gören, dikdörtgen bir ayna var.

DSC08683

Paletin içinden Perversion göz kalemi çıkıyor. En sevdiğim siyah göz kalemlerinden biri Perversion. Gelelim farlara… Bu palette 10 renk bulunuyor. Bunların 4ü mat diğer 6sı ise ışıltılı. Urban Decay uzun yıllar boyunca doğru dürüst mat far çalışmadı ama çalışmaya başladıkları zaman harika bir iş çıkardılar. En sevdiğim mat farlar Urban Decay markasının hep. Maalesef bu paletin içindeki renklerin çoğu diğer Urban Decay paletlerde olan renkler. Rockstar, Mushroom ve Loaded aklımda olanlar.

DSC08700

Soldan sağa: Kinky, Freestyle, Mushroom, Backdoor, Blackout.

Kinky mat bir krem rengi. Göz kapağınıza baz rengi olarak kullanabileceğiniz gibi kaş altını aydınlatmak için de harika bir far. Freestyle da göz kapağına sür çık rengi. Ama bunun haricinde harika bir geçiş rengi. Mushroom sadece bu palette değil, Urban Decay’de en sevdiğim far sanırım. Baya bir oydum farı :) Backdoor mat bir koyu kahve ve Blackout mat bir siyah. Piyasadaki en iyi mat siyah olduğunu söyleyemem ama yapısı çok yumuşak.

DSC08708

 

Soldan sağa: Barlust, Rockstar, Evidence, Loaded, Asphalt.

Barlust kahve ağırlıklı bir bronz. Günlük kullanım için ideal farlardan. Rockstar ise mor/mürdüm gibi bir renk. Urban Decay’in en sevdiğim farlarından biri. Evidence palette harika dursada maalesef tam bir hayal kırıklığı. Pigmentasyonu hiç iyi değil maalesef. Siyah bir bazın üzerinde çok daha güzel duracağını düşünüyorum. Loaded harika bir yeşil. Çok yeşil düşkünü değilim ama yeşil far olacaksa Loaded olsun… Asphalt ise koyu bir füme. Çok hafif ışıltılar var içinde. Belli belirsiz…

 

Smoked palet çok kaliteli olsa bile benim için gereksiz bir paletti. Paletteki en iyi farların çoğu zaten elimde olan farlardı. Eğer elinizde çok fazla far yoksa ve koyu renklerden oluşan kaliteli bir palet arıyorsanız tavsiye ederim.

Palet Amerika’da hala rahatlıkla bulunabiliyor. sephora.com, urbandecay.com ve ulta.com a bakabilirsiniz.

Türkiye’de ise maalesef gittigidiyor.com ‘da komik fiyatlara satılıyor.

Yarın hangi paleti yazsam diye kara kara düşünüyorum. Kader kısmet… :) Öpüldünüz canlar ^^

 

hnd

Comments

  1. oylesine biri says:

    Cok sevdim bu yazı dizisini. Vice 2 varsa yazar misin lutfen. Cok begeniyorum bir de senden okumak isterim
    Sevgiler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 1,215 other followers

%d bloggers like this: