MAC- Yılbaşı Koleksiyonundan Aldıklarım ve Yorumlarım…

IMG_0902

IMG_0895

Selam canlar;

MAC haftasının son yazısı geldi çattı. Ağır aksak oldu biraz ama sonunda tamamlanıyor. :)

MAC yılbaşı koleksiyonu geçenlerde raflardaki yerlerini aldı. Koleksiyonda gözüme kestirdiğim 1 allık vardı. Ojelerden biri için ‘Acaba?’ diyordum. Eyeliner ise hiç aklımda yoktu. Ne olduğunu anlamadan kasada buldum kendimi :)

Eyeliner ile başlamak istiyorum. Bu sene yanlış hatırlamıyorsam 3 gel eyeliner çıkardı MAC yılbaşı koleksiyonu için. Ben Deliciously Rich ismindekini aldım. Aldım almasına ama eyeliner olarak kullanma düşüncesi ile değil. Orda eyelinerları denerken buna sıra geldi. Çok güzel ışıltılı bir eyeliner dı. Fakat eyeliner olarak kullanmak için çok gereksiz bir renk gibi geldi bana. Çok belirgin değil. Elime ilk sürdüğümde ‘Ben bunu çok güzel far olarak kullanırım.’ dedim. Aldıktan sonra 2-3 gün kendisi ile bakıştık. Pişman olur gibi oldum. Cesaret edemedim kullanmaya. Sonuçta far bazı sürsem bile birikme yapabilir gibime geldi. Bu yüzden kullandığım ilk 2 gün mat ve ten rengi bir farın üzerine uyguladım. Harika durdu. Sonra arkadaşım Buket ile bu konuyu konuşurken ‘Korkma. Bir şey olmaz.’ dedi. Bugün sadece far bazının üzerine uyguladım ve gerçekten birikme yapmadı.

IMG_0690

Ben bu ürünü MAC 217 fırçası ile tüm göz kapağıma uygulayıp dağıtıyorum. Dağıtma işlemi sonrası rengi çok açıldığı için 2. katı da uyguluyorum. Sonuç bu. Resimde ışıltıları çok iyi yakalayamamışım ama gün içinde aynaya baktığım zaman ışıl ışıl bir görüntüsü oluyor. Bu ışıltılar çok minik olduğu için disko topu gibi görünmüyorsunuz. Çok sevdim. Son 3 gündür bunu sürüyorum. :) Artık bugün çekmeceye kaldırdım. Yoksa diğer farlara sıra gelmeyecek.

IMG_0891

IMG_0894

Bu allığı daha Temptalia’da gördüğüm zaman ‘Ben bunu alırım!!!’ dedim. Mineral allıklara çok bayılmıyorum ama bu tarz ışıltısız olanları da kaçırmıyorum. Bir garip hallerdeyim :) Lured To Love çok güzel bir pembe şeftali.

IMG_0696

Yüzümde duruşu böyle. Çok seiyorum böyle allıkları. Bu arada acilen kaşlarımı aldırmam lazım. Vakitsizlikten gidemedim. Çaktırmayın ;) Neyse allığa dönelim. Kalıcılığını seviyorum ben bu allıkların. Bugün dikkat ettim. 6-7 saat kadar yüzümde kalmış. 1-2 hafta çekmeceye kaldırmam ben bu allığı :)

IMG_0881

Gelelim ojeye… Military isimli bu oje birkaç sene önce Alice&Olivia koleksiyonunda çıkmıştı. Kaçırdığım için alamamış, çok üzülmüştüm. Bu sefer alsam mı almasam mı karar veremedim. İçindeki simler gözümde büyüyordu. Kim çıkarıcak onları di mi? :) Neyse almış bulundum. İyiki almışım. Aklımda kalacağına…. Frost yapıda bir oje bu. Ayrıca mat. Ama ışıltılardan dolayı mat olduğu anlaşılmıyor. Daha çok yapısından anlıyorsunuz. Sürdüğünüz gibi kuruyor. Ojesinin kurumasını beklemekten hoşlanmayanlar için biçilmiş kaftan. Bu arada sizi bilmem ama simli ojeler, kumlu ojeler fln pütür pütür olmalarından dolayı pek rahatsız ederler beni. Özellikle kumlu ojeler! Simlilerle aramız daha iyi ;) Bunun simleri rahatsız etmedi çok beni. En iyi kısmı sona sakladım. Resimde tırnaklarımsa sadece 1 kat var. Bu mudur? Bence budur! Tam tembel işi! :) İş çıkarmaya geldiği zaman üşengeçlikten resmen bunalımlara girdim. Ama korktuğum gibi değildi. İlk pamuğu sürüp çektiğinizde siyah oje çıkıyor. Geriye kalıyor simler. Ama onlarda diğer simli ojelere kıyasla rahat çıkıyorlar. Asetonlu pamuğu birkaç saniye tırnağıma bastırıp çektiğimde çıktılar. Folyolarla uğraşıp uzaylı modlarına girmeme gerek kalmadı.

Siz neler aldınız ya da almayı düşünüyorsunuz bu seneki yılbaşı koleksiyonundan? Var mı gözünüze kestirdiğiniz bir şeyler?

Bu arada MAC haftasını sonlandırdığıma inanamıyorum. Bu hafta yazı yazmaya nasıl zaman buldum bilmiyorum. Önümüzdeki hafta da çok yoğun olacağım. Ama durmak yok yola devam! Bakalım bu hafta ne haftası olacak? :)

Öpüldünüz…

 

hnd

Comments

  1. eyelinera bayıldım far olarak uygulamak çok iyi fikir olmuş hiç aklımda yoktu ama şimdi görünce kesinlikle denemek istiyorum bunu..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 1,215 other followers

%d bloggers like this: