Lush- Rehab Şampuan

rehab

 

 

Selam canlar;

Bugün yine bir şampuan yazısı yazıyorum sizlere. Lush Rehab şampuanı, özellikle videolarımı izliyorsanız sık sık duymuşsunuzdur benden. Yalan olmasın ama sanırım 1-1,5 sene kullandım bu ürünü. Bu yazıyı birkaç ay önce yazsaydım eminim farklı bir yazı olacaktı. Neyse lafı daha fazla uzatmayıp ürünümüze geçelim.

Bir dönem düzenli olarak saçlarımı maşa ile düzleştirdiğim için saçlarım perişan haldeydi. Bu derdime çare olsunlar diye Lush’a attım kendimi ve Rehab’i önerdiler. Kesinlikle çok büyük bir fark yarattı. Saçlarım daha az yıpranmaya başladı uyguladığım ısı sonucu. Hatta saçlarımın bir bölümünde başlayan açılma sorunu sona erdi. Saçlar iyileşir mi? İyileşir herhalde. Benim saçlarım iyileşti en azından.

Ürünün kokusu pek benlik bir koku değil. Kötü değil ama klasik Lush kokuları gibi ağız sulandırıcı değil. Ürünü her kullanımdan önce iyice çalkalamanız gerekiyor çünkü ayrışıyor. İçeriğinde meyve enzimleri bulunuyormuş. ‘Yardıma, onarıma ihtiyacı olan saç ve saç derisi için ideal bir karışım. İçinde bol miktarda meyve suyu ve temel yağlar bulunmaktadır. Carrageenan deniz yosunu; detox etkili, vitamin ve mineral bakımından zengin olup saçı temizler, nemlendirir ve saç derisini iyileştirici özelliktedir. Taze papaya,kivi ve ananas suyu; taşıdığı enzimlerle ölü hücreleri saç derisinden kaldırır, deriyi onarır ve saçı temizler, doğal koruyucudur. Deniz tuzu saça hacim verir, mineral bakımından zengindir. Taze mango suyu; potasyum ve sodyum, A ve E vitaminleri bakımından zengindir. Jojoba yağı saçı besler, güçlendirir parlaklık verir. Nane yağı, saç kökleri için uyarıcı etkilidir, yağlı cilt tipine için uygundur ve deride bakteri oluşumunu önler. Biberiye yağı; parlaklık verir, saç derisini iyileştirici özelliktedir. Kepek, saç dökülmesi ve diğer saç derisi problemlerine karşı iyi gelir. Ardıç ve lavanta yağı; saç derisi için detox etkili olup, cildin yağ dengesini korur, yağlanmayı önler ve saçı parlatır. İçerisinde bol miktarda meyve suları da içerdiği için kullanmadan önce çalkalamalısınız.’. Buda Lush sitesinden ufak(!) bir alıntı :)

Görebileceğiniz gibi içinde yok yok. Ürünü alırken çok güçlü bir saç kremi ile kullanmam gerektiği söylendi bana. American Cream yamacımda olduğu için ikisi muhteşem ikili oldular benim için.

Fakat çok uzun süreli kullanım sonucu saç derimde kuruma yapmaya başladı. Benim gibi bu ürünü çok çok uzun süre kullandıysanız belki siz de farketmişsinizdir.Saç maskeleriyle destek verdim saç derime. Tabi bunlar hep geçici çözümler oluyor. Benim size önerim, bu ürünü 4-5 aydan daha uzun süre kullanmamanız. Muhakkak arada bir farklı bir şampuan kullanın. Herkeste aynı sorun oluyormu bilemiyorum ama riske atmak istemem. Yanlış yönlendiremem sizleri. Ben Rehab’i çok seviyorum. Elimdeki şişeyi bitirdikten sonra 5-6 ayda bir alıp saçımı onaracağım muhakkak.

Ha bu arada Rehab’in bir de boya akıtma huyu varmış. :) Biraz geç öğrendim bunu. Aklınızda bulunsun.

Yarın yeni bir Lush yazısında görüşmez üzere…

 

hnd

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 1,215 other followers

%d bloggers like this: